10 tys. przyłbic dla polskich szpitali

Już wkrótce Tuplex przekaże polskim szpitalom 10 tys. przyłbic ochronnych. Na bezpłatną pomoc mogą liczyć placówki medyczne rozlokowane we wszystkich województwach – przyłbice będą rozsyłane bezpośrednio z 18 regionalnych oddziałów firmy Tuplex.

 

Największy polski dystrybutor tworzyw sztucznych, firma Tuplex, w najbliższych dniach przekaże polskim szpitalom 10 tys. przyłbic ochronnych. To istotna pomoc dla lekarzy, pielęgniarek i członków personelu medycznego, którzy każdego dnia walczą o zdrowie Polaków w czasie epidemii wirusa COVID-19.

 

Przyłbice wykonane są z wysokiej jakości tworzywa PET-A. To termoplastyczny poliester, który wyróżnia się m.in. dużą odpornością chemiczną, wytrzymałością zmęczeniową i udarnością. PET-A jest jednym z wielu tworzyw dostępnych w gamie produktowej Tuplex i co ważne, niemal w 100 proc. podlega recyklingowi.

 

Kupione przez centralę Tuplex przyłbice zostaną przekazane do regionalnych oddziałów firmy w Polsce, a stąd trafią do lokalnych szpitali we wszystkich województwach. Dzięki temu każdy oddział będzie miał do rozdysponowania po ponad 500 sztuk masek ochronnych.

 

Pierwsze przyłbice trafiają już do szpitali, ogromnie się cieszymy, że możemy pomóc :) 

Na zdjęciu Szpital Miejski im. J.Strusia w Poznaniu