PET

 1. Płyty poliestrowe PET bezbarwne 0,5 mm
  Marka
  Format
  Cena on-line m² od
  • Płyty poliestrowe PET bezbarwne 0,8 mm
   Marka
   Format
   Cena on-line m² od
   • Płyty poliestrowe PET bezbarwne 1 mm
    • Płyty poliestrowe PET bezbarwne 1,5 mm
     • Płyty poliestrowe PET bezbarwne 2 mm
      Marka
      Format
      Cena on-line m² od
      • Płyty poliestrowe PET bezbarwne 3 mm
       Marka
       Format
       Cena on-line m² od
       • Płyty poliestrowe PET opal 1 mm
        Marka
        Przepuszczalność światła
        Format
        Cena on-line m² od
        • Płyty poliestrowe PET opal 1,5 mm
         Marka
         Przepuszczalność światła
         Format
         Cena on-line m² od

         Płyta poliestrowa PET, często nazywana po prostu jako płyta PET, wykonywana jest z termoplastycznego, przyjaznego dla środowiska poliestru — tereftalanu polietylenu (PET). Tworzywo to dostępne jest w formie płyt transparentnych, białych, mlecznych oraz antyrefleksyjnych. PET ma dwie ogromne zalety: jest tworzywem, które łatwo poddaje się recyklingowi, a ponadto jest najcieńszym powszechnie dostępnym tworzywem transparentnym. Bezbarwne płyty PET dostępne są już od grubości zaledwie 0,5 mm. Płyty poliestrowe PET opal są nieznacznie grubsze (1 mm) i zapewniają 28-procentową przepuszczalność światła.

         Płyta PET — właściwości i zalety

         Wyżej wymienione zalety nie wyczerpują korzystnych właściwości płyt PET. Materiał ten cechuje doskonała odporność chemiczna i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Ponadto płyta PET nie sprawia trudności podczas obróbki — można ją obrabiać mechanicznie, tj. ciąć oraz giąć na zimno, a także poddawać obróbce na zimno i na ciepło. W przypadku tworzywa PET-A istnieje możliwość termoformowania w zakresie 100-110º Celsjusza. Całą listę zalet uzupełniają doskonała udarność, niepalność oraz możliwość klejenia (PET-G) i zadruku UV.

         PET — szerokie możliwości wykorzystania

         Połączenie tak wielu pożądanych cech w jednym tworzywie sprawia, że płyta PET znalazła zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach życia. Branża reklamowa wykorzystuje ten materiał przy okazji tworzenia reklam zewnętrznych i wewnętrznych. Z tego materiału wykonywane są również przegrody, a także pojemniki na żywność, systemy półek i stojaków oraz pokrywy. Dzięki wysokiej wytrzymałości PET jest podstawą dla osłon maszyn, umożliwia też wykonywanie masek i przyłbic. Z kolei z tworzywa PET-G wykonuje się m.in. tarcze i przyłbice ochronne dla policji, a ze specjalnej wersji PET-G UV również zadaszenia.