Kompozyt reklamowy

Płyty kompozyt reklamowy to lekkie, sztywne, trwałe i estetyczne arkusze typu sandwich panel do wszechstronnego zastosowania, składające się z dwóch zewnętrznych aluminiowych okładzin i polietylenowego rdzenia (LD-PE) o niskiej gęstości, najczęściej w kolorze czarnym. Połączenie wszystkich warstw wykonane jest metodami chemicznymi i mechanicznymi, co sprawia, że płyta ta jest nadzwyczaj odporna na rozwarstwienie.

Właściwości

 • Wysoka sztywność, płaskość i stabilność wymiarowa materiału
 • Relatywnie niski ciężar
 • Dobra trwałość dzięki wysokiej odporność na czynniki atmosferyczne
 • Odporny na zmiany temperatury, szeroki zakres temperatur stosowania (od –50°C do 80°C)
 • Niska rozszerzalność cieplna w porównaniu z innymi tworzywami sztucznymi
 • Brak problemów z rozwarstwianiem
 • Szeroka paleta kolorów i wykończenia, struktur powierzchni oraz formatów
 • Łatwość obróbki i montażu przy pomocy standardowych narzędzi
 • Możliwość nadawania form przestrzennych, obróbka 3D (zalecane jest stosowanie płyt kompozyt reklamowy o grubości warstwy aluminium 0,30 mm)
 • Możliwość zadruku cyfrowego, sitodruku*

Zastosowanie

 • Materiał dedykowany zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i opcjonalnie zewnętrznych (w zależności od wykończenia powierzchni, warunków użytkowania)**
 • Płaskie powierzchnie reklamowe, nośniki reklamy, szyldy i tablice informacyjne, oznakowania komunikacyjne
 • Zabudowa stoisk targowych i wystawienniczych, ekspozytory (POP/POS) oraz stojaki w punktach sprzedaży
 • Kasetony, elementy nośników reklamy podświetlanej
 • Pylony reklamowe
 • Aranżacja i wystrój wnętrz, Shop Design
 • Ścianki działowe, okładziny
 • Meblarstwo
 • Podłoże drukarskie, reklama graficzna, druk cyfrowy i sitodruk*

*W przypadku zadruku cyfrowego, sitodruku zaleca się stosować płyty Tubond w kolorze białym mat, powlekane specjalną warstwą poliestrową, która wykazuje optymalną przyczepność tuszy. Zadruk cyfrowy, sitodruk innych kolorów, innego wykończenia powierzchni oraz innych struktur (np. warstwy szczotkowanej) wymagają przeprowadzenia testów i odbywają na odpowiedzialność wykonawcy.

 

W płytach kompozytowych można wyróżnić dwie kategorie:

płyty jednostronne - awers arkusza stanowi warstwa aluminium: pokryta lakierem, bądź z efektem szczotkowanym (brushed), lustra lub innym dekorem oraz folią ochronną; rewers płyty to okładzina z aluminium zabezpieczona tzw. primerem (pokład stanowiący ochronę przed utlenianiem) lub bez primera tzw. mill finish (wykończenie powierzchni bardziej podatne na utlenienie).

płyty dwustronne awers i rewers arkusza to warstwy aluminium powleczone lakierem, bądź z efektem szczotkowanym (brushed) oraz folią zabezpieczającą.

Płyty kompozyt reklamowy mogą być oferowane w standardowych grubościach: 2 mm, 3 mm (grubość 4 mm dostępna w opcji na zapytanie) oraz standardowych wymiarach: 1500 x 3050 mm; 1500 x 4050 mm; 2000 x 3050 mm; 2000 x 4050 mm. W opcji na zapytanie są dostępne płyty w innych rozmiarach, przy czym szerokość płyt kompozyt reklamowy jest zdeterminowana przez szerokość zwojów aluminium, która standardowo wynosi: 1000 mm, 1220 mm, 1250 mm, 1500 mm; 2000 mm; zaś maksymalna długość płyt to około 6000 mm.

 W przypadku kompozytu reklamowego okładziny zewnętrze z aluminium posiadają grubość AL ≤ 0,30 mm, przy czym w ofercie standardowej znajdują się płyty o grubościach obu warstw aluminium: 0,30 mm; 0,21 mm; 0,15 mm; 0,12 mm.

Okładziny zewnętrzne mogą być wykonane z aluminium o różnorodnych powierzchniach:

 • pokrytego standardowo lakierem poliestrowym (do maksymalnie 5-ciu lat gwarancji w zależności od koloru i wykończenia powierzchni)* jednostronnie lub dwustronnie, z wykończeniem w macie lub w połysku. W przypadku płyt kompozyt reklamowy z jednostronnym powleczeniem warstwa poliestrowa znajdująca się na awersie jest zabezpieczona folią ochronną, rewers arkusza jest chroniony tzw. primerem lub ma wykończenie typu mill finish. W kategorii płyt kompozyt reklamowy z dwustronnym powleczeniem obie warstwy poliestrowe są zabezpieczone folią ochronną. Płyty kompozytowe powlekane lakierem poliestrowym są dostępne w szerokiej gamie barw standardowych: biały, czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy czy antracytowy oraz kolorów uzupełniających. Istnieje możliwość produkcji płyt we wskazanym kolorze RAL lub Pantone, a także na podstawie próbki kolorystycznej dostarczonej przez klienta. Większość płyt w kolorze białym mat powlekane są specjalną warstwą poliestrową, która wykazuje optymalną przyczepność tuszy, co umożliwia zadruk cyfrowy i sitodruk.

TUBOND, płyty kompozyt reklamowy, kolory standardowe dostępne w wykończeniu matowym i w połysku: czerwony RAL3020, zielony RAL6029, żółty RAL1023, niebieski RAL5002, srebrny RAL9006, biały zbliżony do RAL9003, czarny RAL9005, antracyt RAL9016, pomarańczowy RAL2009

 • w wersji szczotkowanej, którego charakterystyczną strukturę uzyskuje się metodą specjalnego szlifu powierzchni, utrwalonego jej walcowaniem i lakierowaniem piecowym. W standardzie płyty kompozytowe są oferowane z jednostronną, szczotkowaną warstwą aluminium w kolorze srebrnym lub złotym (okładzina jest zabezpieczona folią ochronną), rewers płyty pokrywa tzw. primer. W opcji na zapytanie możliwe jest dostarczenie płyt z dwustronną warstwą szczotkowaną oraz warstwą szczotkowaną dedykowaną do zadruku bądź w kolorach niestandardowych z efektem szczotkowanym. Płyty ze szczotkowanym aluminium są dostępne w szerokości maksymalnej 1500 mm.
 • z efektem lustra lub innymi dekorami (np. imitującymi drewno). Lustrzana powierzchnia płyt kompozyt reklamowy wykazuje podobną refleksyjność jak zwykle lustro szklane, w przeciwieństwie do niego jest nietłukąca i o połowę lżejsza, ma zastosowanie tylko w aplikacjach wewnętrznych. Płyty z powierzchnią lustrzaną anodowaną są dostępne w opcji na zapytanie i mogą być wytwarzane jako płyty jednostronne z okładziną o grubości 0,30 mm w odcieniu srebrnym lub złotym, szerokość płyt wynosi w tym przypadku 1220 mm, a grubość 3 mm.

W standardowej ofercie znajdują płyty TUBOND, XBOND, EBOND:

TUBOND – szerokość wybór specyfikacji, bardzo dobra relacja jakości do ceny materiału

XBOND – specjalne specyfikacje, arkusze jednostronne bądź dwustronne w kolorze białym mat, głównie dedykowane do zadruku i płaskich aplikacji

EBOND – ekonomiczna płyta jednostronna płyta w kolorze białym mat, dedykowana do płaskich aplikacji, zadruk nie jest gwarantowany