Systemy wystawiennicze


Systemy wystawiennicze umożliwiają zaprezentowanie szerokiej publiczności oraz gościom oferty firmy lub instytucji, a także przyciągnięcie nowych klientów — wszystko przy zachowaniu atrakcyjnej formy. W rzeczywistości pod nazwą systemy wystawiennicze kryją się elementy i rozwiązania wykorzystywane na stoiskach targowych oraz podczas różnego rodzaju wystaw i eventów, ale też równie chętnie stosowane w firmach i instytucjach jako niedrogi, a przy tym efektywny sposób na przekaz zróżnicowanych treści. Wśród powszechnie wykorzystywanych systemów możemy znaleźć: roll-up’y, X-bannery, L-bannery, ramki i potykacze OWZ, ścianki reklamowe, a także trybunki i stojaki.

Systemy wystawiennicze zewnętrzne — nowość w ofercie

System wystawienniczy zewnętrzny, takie jak dedykowane potykacze OWZ, stanowi niezastąpione narzędzie promocji na świeżym powietrzu. Potykacze OWZ to przenośne konstrukcje, umożliwiające umieszczenie grafik i plakatów. Ich trwała konstrukcja oraz odporne na warunki atmosferyczne materiały gwarantują wyjątkową odporność na deszcz, wiatr czy słońce.

Systemy wystawiennicze — roll-up, x-banner, l-banner

Roll-up’y, X-bannery oraz L-bannery są chętnie wykorzystywanymi nośnikami typu POS i znajdują zastosowanie głównie w reklamie wizualnej, pełniąc funkcję wygodnego, efektywnego i mobilnego systemu wystawienniczego. Lekkie, łatwe w montażu i wytrzymałe sprawdzają się podczas masowych imprez. Atrakcyjność tych systemów zwiększa możliwość szybkiej wymiany grafiki, dzięki czemu nawet podczas jednego eventu wystawca może prezentować kilka różnych reklam. W konstrukcji typu roll-up grafika jest rozwijana i zwijana przez znajdujący się w specjalnej kasecie system rolujący. System X-banner ma kształt litery „X”, natomiast L-banner kształt przypominający literę „L”. Oba są wygodne w zastosowaniu i transporcie, a przy tym można je w razie potrzeby przestawiać z miejsce na miejsce.

Systemy wystawiennicze - ramki i potykacze OWZ

Wspólnym elementem wyróżniającym ramki i potykacze OWZ jest wykorzystywany w nich system typu otwórz-włóż-zamknij, który maksymalnie upraszcza i przyspiesza proces wymiany reklamy. Dzięki tym systemom można m.in. prezentować plakaty, ulotki oraz eksponować wszelkiego rodzaju grafiki. Potykacze są samodzielnymi konstrukcjami, które po rozstawieniu przypominają kształt litery A. Ich konstrukcja umożliwia prezentowanie reklam z dwóch stron, co zwiększa korzyści płynące ze stosowania tego rozwiązania. Ramki zazwyczaj zawiesza się na ścianach i dlatego pozwalają one na prezentację jednej grafiki, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w hotelach, restauracjach, kinach, ekspozycjach wewnętrznych, a nawet w teatrach, muzeach i urzędach.

Systemy wystawiennicze - ścianki reklamowe

Do grupy ścianek reklamowych zalicza się przede wszystkim ścianki banerowe z teleskopowymi masztami oraz ścianki pop-up. Do najważniejszych zalet ścianek teleskopowych należy możliwość dopasowania wysokości i szerokości ścianki do aktualnych potrzeb. Dzięki temu wystarczy jedna ścianka teleskopowa, aby przy okazji różnych imprez targowych lub wystaw prezentować grafiki precyzyjnie celowane do końcowego odbiorcy. W systemie pop-up rozmiar grafiki jest stały przy danej wielkości samej ścianki, ale niewątpliwą jego zaletą jest szybkość i łatwość montażu całej konstrukcji — system można złożyć i transportować wraz z grafiką.

Systemy wystawiennicze — trybunki i stojaki

Powszechnie stosowanymi systemami wystawienniczymi, szczególnie podczas wystaw i imprez targowych, są trybunki i stojaki. Te pierwsze umożliwia zaprezentowanie dużej grafiki reklamowej, która zwróci uwagę odwiedzających gości lub wyróżni firmę na tle konkurencyjnych wystawców. Górny blat trybunki można wykorzystać np. jako miejsce na ulotki, z kolei przestrzeń znajdująca się wewnątrz trybunki idealnie sprawdza się podczas przechowywania paczek z ulotkami lub też rzeczami osobistymi samych wystawców. Stojaki reklamowe są jedną z najczęściej spotykanych form systemów wystawienniczych i służą przede wszystkim do prezentowania ulotek i materiałów firmowych.