Tuplex – akwizycja w Czarnogórze

Działająca na dziewięciu rynkach europejskich Grupa Tuplex dokonała kolejnego kroku realizując swoja strategię rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Do już obecnych jednostek Tuplex na Bałkanach: w Serbii, Chorwacji, Słowenii i Bułgarii w końcówce 2023 roku dołączyła Czarnogóra.

 

 

Tuplex, lider rynku tworzyw sztucznych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej dokonując akwizycji w  Czarnogórze kontynuuje swoja ekspansję w regionie Bałkanów umacniając swoją pozycję w dystrybucji materiałów dedykowanych dla branży reklamowej, budowlanej oraz przemysłu.

"Poprzez naszą obecność w krajach Europy Środkowo-Wschodniej w postaci sieci 15 magazynów jesteśmy w stanie tworzyć dla lokalnych klientów dostępność naszych sprawdzonych rozwiązań. Wypracowywaliśmy je w trakcie naszego 34 letniego doświadczenia. Dzięki temu skutecznie wdrażamy produkty wspierające branże produkcji reklam, budownictwa i wielu segmentów przemysłu. Dokonując akwizycji firmy Materia d.o.o. w Czarnogórze kontynuujemy nasz cel strategiczny rozwijania naszej obecności w regionie." - podkreśla Krzysztof Kryszewski, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Tuplex.

Zagraniczna ekspansja Tuplex rozpoczęła się w 2007 roku, od otwarcia firm w Rumunii, w Czechach i na Węgrzech. Rok później do Grupy Tuplex dołączyła Bułgaria. Lata 2011-2019 to umacnianie pozycji na Półwyspie Bałkańskim i otwieranie kolejnych spółek: w Serbii, Chorwacji oraz w Słowenii. Najnowsza akwizycja w Czarnogórze jest ósmą zagraniczną spółką w Grupie Tuplex i piątą na Bałkanach.