A2

Produkty Cembrit, które chcielibyśmy Państwu zaproponować, łączą atrakcyjny wygląd, trwałość i wysoką ognioodporność.

Wyjątkowe połączenie włókien i cementu powoduje, że produkty te są odporne na codzienne użytkowanie i zabrudzenia. Nie straszne im również temperatury poniżej 0°C, śnieg, zamarzanie, topnienie, ulewne deszcze, jak również upały, wysoką wilgotność i bezpośrednie światło słoneczne.

Włókno-cement posiada wysoką wartość pH, która sprawia, że jest on niepodatny na niszczenie przez glony i bakterie oraz porastanie mchem – nawet w warunkach i klimacie, gdzie często stanowi to problem.

Wszystkie okładziny włókno-cementowe Cembrit są niepalne oraz objęte klasyfikacją normy EN 13501-1.

Produkt ten potrafi pochłaniać i uwalniać wilgoć w nieograniczonej ilości cyklów, bez wpływu na jego trwałość i żywotność. Dzięki temu płyty Cembrit idealnie nadają się do montażu na zewnętrz budynku jak również we wnętrzach, w bardzo wilgotnych pomieszczeniach.  

Linia wzornicza Cembrit Patina to seria naturalnych, barwionych w masie płyt elewacyjnych o unikalnych cechach. Powierzchnia płyt z czasem ulega patynowaniu, które nadaje im indywidualnego wyglądu.

Kolor jest nieodłączną częścią otaczającego nas świata. Ma on swoje miejsce nie tylko w środowisku naturalnym, ale także w architekturze. Jednym ze sposobów na podniesienie walorów estetycznych domów mobilnych jest zastosowanie płyt elewacyjnych z linii wzorniczej Cembrit Colourful, które dają niesamowite efekty wizualne. Możliwość indywidualnego doboru kolorystyki fasady, dzięki szerokiej palecie lakierów, decyduje o połączeniu wyglądu budynku z jego otoczeniem.

Cembrit Patina Original

Cembrit Patina Original występuje w ponadczasowych kolorach – ewoluuje, zmieniając wygląd Twojego budynku. Te płyty elewacyjne z czasem pięknie się patynują, dodając estetyczny wygląd do projektu budynku z pewnymi wyjątkowymi i subtelnymi wariacjami na powierzchni.

Cembrit Cover

Cembrit Cover to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują mocne kolory i śmiałe projekty. Naturalna szara masa włókno-cementowa jest w pełni pokryta warstwą farby akrylowej na bazie wody, dostępnej w 26 standardowych kolorach Cembrit i ponad 2000 kolorów NCS®©.

Cembrit Solid

Wyjątkową zaletą płyt Cembrit Solid jest to, że ich kolor pozostaje niezmienny przez cały okres użytkowania. Barwa masy jest dopasowana do żywych i trwałych powierzchni w pełni pokrytych farbą o takim samym kolorze. 

Cembrit Transparent

Płyty elewacyjne Cembrit Transparent łączą teksturowane niuanse i surowość naturalnego materiału z trwałością przezroczystej powłoki. Kolor dodany do włókno-cementu odsłania i podkreśla włókna oraz inne surowce, które gwarantują wytrzymałość i nadają charakter płycie.