Taśmy standardowe

Taśmy LED to diody LED osadzone na cienkim , elastycznym pasku wyposażonym od spodu w taśmę samoprzylepną. Jest to jeden z najtańszych dostępnych źródeł światła stosowanych w reklamie – przede wszystkim wewnętrznej. Taśmy oferowane są standardowo w rolkach o długości 5m. Wynika to fakty iż jest to maksymalna długość ciągu świetlnego gwarantująca jednolite świecenie. Kiedy chcemy uzyskać dłuższy odcinek – na przykład 10 m - to musimy zasilać oba odcinki niezależnie:

 • z jednego zasilacza prowadząc dodatkowy przewód wzdłuż odcinka pierwszego taśmy
 • lub zasilić oba odcinki niezależnie.

Wybór metody zależy przede wszystkim o tego czy możemy zamaskować dodatkowy przewód czy zasilacz.

Na zamówienie jest możliwość produkcji dłuższych pasków niż 5mb, ale wynika to z mniejszego odpadu z rolki w przypadku kiedy klient tnie z rolki pojedyncze odcinki nie dłuższe niż 5m. Dla przykładu z rolki 5m po odcięciu odcinka 3,2m pozostaje odpad 1,8m. W takim samym przypadku z rolki 10 m można odciąć 3 odcinki 1,8m pozostawiają odpad 0,4m. istnieje też możliwość zamówienia pod projekt taśmy „bezodpadowo” – czyli długości rolki stanowi wielokrotność długości żądanego odcinka.

Taśmy oferowane są w różnej gęstości, czyli ilości diod na metr bieżący i rolkę. W zależności od firmy taśma może być opisana jako 60 LED na metr lub 300 na rolkę (5m).  Niezależnie od gęstości istnieje możliwość cięcia rolki co 3 diody Led. Miejsce możliwego cięcia często oznaczone jest na taśmie znakiem przypominającym nożyczki.

Bardzo istotnym elementem jest jakość i typ podkładu – czyli taśmy aluminiowej na której mocowane są diody, podzespoły i ścieżki zasilające. Grubość i struktura podkładu decydują o trwałości taśmy LED, w zakresie przewodnictwa prądu ( ścieżki na cienkich paskach utleniają się szybciej)  jak i odprowadzeniu ciepła. To w połączeniu z jakością diod powoduje że na rynku można spotkać oferty cenowo znacznie się między sobą różniące. Najczęściej wyznacznikiem jest tu okres gwarancji. W przypadku ofert najtańszych gwarancji jest kilkumiesięczna – maksymalnie roczna, podczas gdy droższe dedykowane do reklamy z reguły oferowane są w gwarancją 2-3 letnią lub dłuższą.

Taśmy LED oferowana są w różnych odcieniach barwy białej, najczęściej

- barwie białej ciepłej temp 2700-3200 K. najbardziej zbliżona do tradycyjnego oświetlenia żarowego. Stosowana jako element oświetlenia domu/biura zwłaszcza części wypoczynkowych typu sypialnia, biblioteka, salon. W reklamie stosowana do podświetlenia kolorów „ciepłych”, czerwony, zielony, żółty itd.

- barwie białej neutralnej - temp 4000-4500 K. kolor biały bez widocznego odcienia Stosowana jako element oświetlenia biura oraz domu w zakresie pomieszczeń użytecznych typu kuchnia, łazienka. W reklamie stosowana do podświetlenia elementów gdzie chcemy zachować wrażenie nieskazitelnej bieli

- białej zimnejtemperatura >6500 k – przede wszystkim reklama świetlna, ekspozytory żywności, napojów, barwa zimna kojarzy się z „arktyczną” czystością dlatego tak chętnie stosowana jest w branży podkreślającej „dynamizm” swoich produktów. Przypadkiem szczególnym jest barwa ultra zimna Temperatura > 12000K. Ze względu na efekt świeżości i mrozu ulubiona barwa w ekspozytorach branży alkoholowej.

O wyborze danej taśmy elastycznej LED decyduje:

- temperatura barwy białej

- gęstość diody

- szerokość taśmy – standardowe taśmy oferowane są w szerokość 8mm. Możliwe jest produkcja taśm węższych nawet 5mm ale decyduje tutaj efektywność odprowadzenie ciepła. Zbyt mała może doprowadź do skrócenia żywotności samych diod nie mówiąc już o możliwości uszkodzenia innych elementów – narażonych na zbyt wysoką temperaturę.

Zastosowanie

 • Oświetlenie dekoracyjne

 • Podświetlenie powierzchniowe, liniowe, konturowe, krawędziowe

 • Podświetlenie reklam, kasetonów, liter blokowych

 • Aranżacja wnętrz – podświetlenie mebli, ścian, schodów, wnęk, oświetlenie kuchenne

 • Ekspozytory

 • Ekspozycje sklepowe i wystawiennicze – witryny, gabloty, POS

 1. LED taśmy standardowe
  Marka
  Moc
  Kolor
  Typ modułu
  Cena za mb.
  Cena on-line od
  Tulight
  9,6 W/m
  Biały (ciepły)
  120 LED / m
  10,90 zł
  Tulight
  9,6 W/m
  Biały (neutralny)
  120 LED / m
  10,90 zł
  Tulight
  9,6 W/m
  Biały (zimny)
  120 LED / m
  10,90 zł
  Tulight
  9,6 W/m
  Biały (ultra zimny)
  120 LED / m
  10,90 zł
  Tulight
  4,8 W/m
  Biały (ciepły)
  60 LED / m
  8,10 zł
  Tulight
  4,8 W/m
  Biały (neutralny)
  60 LED / m
  8,10 zł
  Tulight
  4,8 W/m
  Biały (ultra zimny)
  60 LED / m
  8,10 zł
  Tulight
  14,4 W/m
  Biały (ultra zimny)
  120 LED / m
  8,50 zł
  ---
  Tulight
  14,4 W/m
  Biały (zimny)
  120 LED / m
  8,50 zł
  ---
  Tulight
  14,4 W/m
  Biały (neutralny)
  120 LED / m
  8,50 zł
  ---
  Tulight
  9,6 W/m
  Biały (zimny)
  60 LED / m
  5,00 zł
  ---

  Zaczynając od 0,00 zł 0,00 zł

   Zaczynając od 0,00 zł 0,00 zł

   W magazynie