Plexi Cennik

Płyta akrylowa cena - zobacz cennik

Pleksiglas, czyli popularna płyta akrylowa lub szkło organiczne, należy do najchętniej wykorzystywanych tworzyw sztucznych. Po plexi już od wielu dekad sięgają nie tylko amatorzy, ale przede wszystkim profesjonaliści, przy czym ci ostatni uwzględniają ten materiał nawet w przemysłowych zastosowaniach. O tak dużym potencjale decyduje m.in. cena pleksi.

W przypadku plexi cena jest niezwykle korzystna w stosunku do zalet tego tworzywa. Do atutów pleksi należą doskonała przezroczystość i łatwość obróbki, a ponadto również odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV, a także szereg agresywnych chemikaliów. Już biorąc pod uwagę wyłącznie powyższe zalety okazuje się, że pod względem ceny plexi należy do jednych z tańszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie, przemyśle, reklamie, architekturze czy nawet motoryzacji.

Plexi cennik obejmuje praktycznie wszystkie dostępne odmiany płyt akrylowych. Mowa m.in. o płytach ekstrudowanych, płytach wylewanych i płytach wylewanych z regranulatu, rurach z pleksi i prętach akrylowych. W przypadku plexi cena za m2 dotyczy płyt oraz bloków wylewanych i reklamy podświetlanej. Dla rur i prętów z pleksiglasu cena odnosi się do metra bieżącego. Chociaż dla płyty plexi cena dotyczy metra kwadratowego, klienci mogą wybrać płytę akrylową dociętą na wymiar, podobnie jak w przypadku pozostałych produktów z pleksiglasu.

Sam pleksiglas, biorąc pod uwagę jego zalety, jest jedną z najlepszych alternatyw dla szkła. Świetne właściwości optyczne, łatwość obróbki, ale i brak ryzyka stłuczenia „przeszklenia” gwarantują bezpieczeństwo użytkowania tego tworzywa, a przez to zwiększają możliwości jego wykorzystania. W dobie szeroko pojętej dbałości o środowisko dla wielu klientów niewątpliwym atutem plexi będzie również możliwość poddania materiału recyklingowi. To wszystko sprawia, że patrząc na cenę pleksi należałoby rozpatrywać ten materiał jako połączenie kilku rozwiązań, ale przy znacznie ograniczonych kosztach całej inwestycji.