Poliwęglan Cennik

Poliwęglan komorowy / kanalikowy oraz poliwęglan lity

 

Poliwęglan (PC od ang. polycarbonate) jako lekkie i niezwykle wytrzymałe tworzywo o wysokiej przezroczystości należy do najchętniej wykorzystywanych materiałów m.in. w budownictwie, przemyśle i branży reklamowej. Chociaż na rynku dostępne są dwa jego rodzaje, tj. poliwęglan lity oraz poliwęglan komorowy (często określany mianem poliwęglan kanalikowy), to ze względu na połączenie trzech pożądanych przez inwestorów cech – lekkości, wytrzymałości mechanicznej i termoizolacyjności – ogromne zainteresowanie budzi drugi rodzaj poliwęglanu, co potwierdzają liczne zapytania typu poliwęglan komorowy cena za m² czy jeszcze szerzej poliwęglan cena za m².

Niezależnie od wybranego rodzaju poliwęglanu komorowego ceny dotyczą metra kwadratowego tworzywa. Poliwęglan, zarówno lity, jak i kanalikowy, dostępny jest jako bezbarwny, mleczny (inaczej opal) oraz brązowy, tzw. dymiony. Każda z tych odmian kolorystycznych w przypadku płyt jednokomorowych, poliwęglanu dwukomorowego oraz wersji litej z powodzeniem nadaje się do budowy przeszkleń i zadaszeń. Poliwęglan na dach nie różni się specjalnie od innych rodzajów płyt z poliwęglanu, dlatego też w przypadku poliwęglanu na dach cena materiału nie odbiega znacząco od pozostałych odmian. Warto pamiętać, że m.in. za sprawą solidnego zabezpieczenia przed działaniem promieniowania UV, ale też odporności na gradobicie, żółknięcie i starzenie, pozostaje trwałe przez wiele lat użytkowania. Biorąc to pod uwagę wielu klientów uznaje, że np. dla poliwęglanu dwukomorowego cena w pełni uzasadnia sens stosowania tego tworzywa.

W wielu przypadkach poliwęglan komorowy może być stosowany wymiennie z poliwęglanem litym, a o wyborze rodzaju decydują m.in. walory estetyczne. To efekt bardzo zbliżonych właściwości, którymi cechują się obie odmiany tego tworzywa. Dlatego też poliwęglan lity znajduje zastosowanie tam, gdzie potrzebny jest materiał, który z powodzeniem zastąpi szkło, np. przy produkcji osłon ochronnych, elementów wystroju i zabudowy wnętrz, a nawet wypełnień balustrad schodów i balkonów. Jeżeli nie mamy sprecyzowanych wymagań może okazać się, że płyty trapezowe z poliwęglanu ceną zachęcą nas do wyboru właśnie tego rodzaju tworzywa.

Poliwęglan dostępny jest w postaci płyt. W przypadku płyt litych oraz płyt z poliwęglanu komorowego cennik obejmuje wszystkie dostępne rodzaje płyt i wersji kolorystycznych. Dla ułatwienia porównania, w przypadku poliwęglanu jednokomorowego cena, tak samo jak w przypadku pozostałych odmian PC, podawana jest za m².