Lustra

Szkło akrylowe jest niezwykle wszechstronnym tworzywem, które na stałe wpisało się w świadomość użytkowników. Dzięki wysokiej przepuszczalności światła z powodzeniem może zastąpić naturalne szkło, pozostając przy tym nieporównywalnie bezpieczniejszym dla użytkowników. Cechy te sprawiają, że ze szkła akrylowego, potocznie nazywanego pleksą, coraz częściej wykonywane są nawet lustra.

Plexi — bezpieczne szkło akrylowe

„Plastikowe” lustra są bardzo lekkie w porównaniu ze szklanymi, a przy tym tańsze i całkowicie eliminują ryzyko stłuczenia szyby. Ten ostatni czynnik sprawia, że lustra ze szkła akrylowego idealnie sprawdzają się m.in. w pokojach dziecięcych i wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo ma największy priorytet. Co więcej, użytkownik może wybrać płytę plexiglas na wymiar zgodny z własnymi wymaganiami i oczekiwaniami. Lustra plexi dostępne są m.in. pod nazwą Tucryl i występują w postaci płyt o grubości 2 lub 3 mm w kolorze srebrnym lub złotym.

Trwałe i łatwe w obróbce tworzywo

Dzięki temu, że plexiglas jest łatwym w obróbce tworzywem, panele ze szkła akrylowego można dowolnie przycinać, aby uzyskać niebanalny, niemal dowolny kształt. Pozwala to stworzyć atrakcyjną wizualnie, nowoczesną ozdobę salonu. Aby ograniczyć do minimum ryzyko zniekształcania obrazu, lustra z plexiglasu mają zazwyczaj nie więcej niż 100 cm
✕ 100 cm. Płyty ze szkła akrylowego przycinane są laserem, który gwarantuje najwyższą możliwą dokładność, a ponadto sprawia, że brzegi płyty są gładkie, szkliste i nie wymagają dalszej obróbki (szlifowania).

Lustro ze szkła akrylowego — rozwiązanie na lata

Fakt, że plexiglas jest nowoczesnym materiałem, ułatwia dobór ramy do luster z płyt akrylowych — ta może być wykonana z drewna lub w postaci metalowej ramy, a czasami można z niej całkowicie zrezygnować. Na lustra akrylowe powinni zwrócić uwagę także inwestorzy, którzy poszukują mocnego i trwałego rozwiązania. Plastyczność plexiglasu pozwala odkształcać ten materiał, aby np. uzyskać kształt sferyczny. Z tego m.in. powodu „plastikowe” lustra wykorzystywane są przy drogach lub instalowane w sklepach.

 1. Plexi lustro srebrne 2 mm
  Marka
  Format
  Cena on-line m² od
  • Plexi lustro srebrne 3mm
   • Plexi lustro złote 3 mm
    Marka
    Format
    Cena on-line m² od