Satyna

Ogromnie popularne i powszechnie wykorzystywane szkło akrylowe, znane pod potoczną nazwą plexi, dostępne jest w wielu wersjach. Jedną z najciekawszych jest pleksa przezroczysta z satynowym wykończeniem. Tworzywo to wyróżnia się idealnie gładką, matową powierzchnią, którą uzyskuje się poprzez dwustronne zmatowienie i określane jest również mianem plexi szroniona lub plexi mrożona.

Zastosowanie satynowej plexi

Plexa satynowa, podobnie jak plexi bezbarwna oraz lustra z plexi, jest znacznie lżejsza i dużo bardziej wytrzymała w porównaniu ze szkłem. Zastosowanie matowej warstwy pozwala delikatnie rozproszyć światło, a dodatkowo eliminuje ryzyko powstawania odbić (refleksów) światła. Dlatego też płyta plexi mrożona znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej i np. w profesjonalnych pracowniach fotograficznych, ale też w przemyśle, przy wykańczaniu wnętrz i wszędzie tam, gdzie potrzeba uzyskać równomierne rozproszenie światła. Kasetony, dekoracje, elementy mebli i oświetlenia, a nawet okna i zadaszenia — to tylko część zastosowań, w których sprawdza się satynowane pleksa na wymiar.

Plexa - bezpieczne tworzywo na lata

Niezależnie od wybranego zastosowania, punktem wyjścia jest płyta ze szkła akrylowego, z której po przycięciu powstaje pleksa na wymiar zgodny z wymogami zamawiającego. Plexi satynowe bezbarwne oferowane jest m.in. pod nazwą Policril i oferowane jest w postaci płyt o grubości 3 mm oraz 4 mm. Dostępne jest także plexi satynowe opal (Altuglas), które występuje w formie płyt o grubości 3 mm. Niezależnie od wybranej wersji do zalet płyt plexi należy ich łatwa obróbka, możliwość uzyskania dowolnego kształtu, odporność na warunki atmosferyczne oraz wysoka estetyka, przejawiająca się m.in. tym, że nie pozostają smugi i ślady po palcach. Także drobinki kurzu są praktycznie niewidoczne, a samo ich usunięcie jest bardzo łatwe. Plexa jest również tworzywem bardzo dobrym dla oszczędnych — pozostaje odporna na proces starzenia się i nawet po wielu latach nie traci swoich właściwości, będąc przy tym przyjazną dla środowiska (łatwo poddaje się recyklingowi).

 1. Plexi satynowe bezbarwne 3 mm

  Zaczynając od 266,74 zł 216,86 zł

   Zaczynając od 266,74 zł 216,86 zł

   W magazynie
  • Plexi satynowe bezbarwne 4 mm
   Marka
   Format
   Cena on-line m² od

   Zaczynając od 1 158,14 zł 941,58 zł

    Zaczynając od 1 158,14 zł 941,58 zł

    W magazynie
   • Plexi satynowe opal 3 mm

    Zaczynając od 281,37 zł 228,76 zł

     Zaczynając od 281,37 zł 228,76 zł

     W magazynie