Solid Surface Staron - tworzywo mineralno-akrylowe z mnóstwem zastosowań

Solid Surface to tworzywo mineralno-akrylowe, które wyróżnia się niemal nieograniczonymi możliwościami zastosowania. Mieszanka naturalnych minerałów i żywicy akrylowej pozwala na stworzenie różnorodnej gamy kolorystyczno-strukturalnej, w której każdy znajdzie coś ładnego dla siebie. Wiele wzorów przypominających kamień naturalny tylko zachęca do szerokich zastosowań.

Solid Surface to nowoczesny materiał, który kiedyś był postrzegany jako ekskluzywny i wykorzystywany głównie do produkcji blatów kuchennych. Obecnie staje się coraz bardziej popularny i znajduje szerokie zastosowanie w elementach wyposażenia wnętrz. Można powiedzieć, że tworzywo to właśnie przeżywa drugą młodość. Jego parametry techniczne pozwalają na termoformowanie, gięcie, klejenie oraz polerowanie, które po kilku latach eksploatacji przywraca pierwotny wygląd.

Solid Surface – odporny na brud i bakterie

Spośród licznych zalet tego nowoczesnego tworzywa warto wymienić łatwość w zachowaniu czystości, odporność na działanie wielu związków chemicznych oraz możliwość naprawy uszkodzeń mechanicznych. Struktura materiału nie pozwala na wnikanie brudu i bakterii, dzięki czemu spełnia rygorystyczne normy sanitarne. M.in. z tego względu Solid Surface idealnie sprawdza się w szpitalach, laboratoriach, gabinetach lekarskich i dentystycznych, salach operacyjnych i porodowych, restauracjach, toaletach oraz miejscach użyteczności publicznej. Galerie handlowe często wykorzystują ten materiał podczas budowania stoisk do ekspozycji towarów, wolnostojących wysp, boksów, lad, mebli, siedzisk, a także stosują na placach zabaw, siedziska, wolnostojące wyspy, boksy, lady oraz meble. Solid Surface znajdziemy również w środkach transportu kolejowego (umywalki, stoliki w przedziałach, wyposażenie wagonów restauracyjnych).

Solid Surface – idealny do wykorzystania w domu

Tworzywo Solid Surface jest wciąż obecne także w naszych domach, przy czym jego zastosowanie nie musi ograniczać się do blatów czy wysp kuchennych. Coraz częściej materiał ten jest wykorzystywany do produkcji zlewów, umywalek, odpływów prysznicowych, parapetów, stopni schodów, list przypodłogowych, a nawet wazonów i donic na kwiaty.

Materiał ten możemy również podświetlać, co daje możliwość wykorzystania go w lampach i kloszach, które mogą przybierać praktycznie dowolny kształt.

Z myślą o środowisku naturalnym

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy zwracamy coraz większą uwagę na ekologię, bardzo ważny jest fakt, że Solid Surface – Staron ma serię materiałów wytwarzanych z komponentów pochodzących z recyklingu. To jeszcze bardziej zachęca do zastosowania tego materiału w naszych domach.